V horkých letních dnech rozhodně na zahradě oceníme stinný koutek. Díky němu můžeme být venku, aniž bychom museli riskovat úžeh, úpal či spáleniny. Není tedy divu, že kromě bazénů najdeme na většině zahrad i místo, kam Slunce v době svého největšího žáru nesvítí. K tomuto účelu se nejčastěji používají různé altány či zástěny. Ty mohou být vyrobeny z nejrůznějších materiálů, avšak zdaleka nejrozšířenějšími jsou dřevěné pergoly Pergoly Trutnov. Jedná se o otevřené, avšak zastřešené přístřešky, které nám zajistí stín bez ohledu na to, zda je https://www.pozary.cz/clanek/20565-24-hodin-cvicili-hasici-zachrany-osob-z-nejruznejsich-situaci/ či není pod mrakem.
Rozhodně není divu, že jsou tak oblíbené. Koneckonců, dřevo je poměrně levný, avšak zároveň trvanlivý materiál, se kterým se dobře pracuje. Díky tomu si pergolu mohou šikovnější kutilové vyrobit úplně sami. A i pro ty méně zručné je to levnější řešení. Opominout nelze ani to, že skutečně dobře vypadá. Vzhledem k tomu, že se jedná o organický přírodní materiál, zapadne do okolní zahrady velmi dobře. Tomu pomůže i to, že je možné jej natřít jakoukoliv barvou, která nás napadne. Ovšem ačkoliv výše uvedené vlastnosti jsou samozřejmě velmi užitečné, nelze předstírat, že zde nejsou také určitá rizika, se kterými je potřeba počítat. Většina lidí si jich ovšem při nákupu není příliš vědoma. Jaká to jsou?
V první řadě je zde možnost napadení pergoly parazity, jako jsou například červotoči. Ti mohou, pokud je necháme, značně narušit celou strukturu, a dokonce způsobit její zřícení. O tom, jaké škody by to mohlo udělat, asi není třeba hovořit. Dále je zde fakt, že je nutné pravidelně obnovovat nátěr a lak. Pokud to neuděláme, dřevo postupně zpuchří a začne hnít. Také se začne odštěpovat, díky čemuž vzniknou třísky. A ty rozhodně nikdo z nás nechce, zvláště když máme děti. Jednoduše řečeno, dřevo je bez debat velmi dobrým materiálem. Má však i své nevýhody, a je dobré si jich být vědom. Pak totiž můžeme snadno předejít možným problémům.